• +420 731 188 159
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuálně

Aktuální informace z průběhu řešení projektu LARIXUTOR i z oblasti výzkumu modřínu opadavého

Zveřejnění poznatků projekt Larixutor na webu VÚLHM a formou tiskových zpráv

Hlavní řešitelská výzkumná instituce projektu Larixutor, Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti v.v.i., zveřejnil formou tiskových zpráv vybrané dosavadní poznatky projektu Larixutor. Obě zprávy vycházejí z předchozích publikačních výstupů projektu Larixutor, které jsou dostupné v sekci „Výstupy projektu“.

Tiskové zprávy je možné najít zde: https://www.vulhm.cz/jak-je-to-s-prirozenym-vyskytem-modrinu-v-ceskych-zemich/ a https://www.vulhm.cz/je-modrin-opadavy-v-nizkem-jeseniku-opravdu-jesenicky/


Výzva pro návštěvníky webu a přátele lesa:

Zapojte se do projektu i Vy!

Pro výzkum modřínu opadavého, jehož součástí je i zkoumání jeho původu a výskytu na našem území, oceníme Vaše tipy na lokální populace (i jednotlivé stromy) modřínu, které jsou na daných lokalitách dle ústních, či písemných informací přítomny po více generací, a pravděpodobně nebyly obnovovány výlučně uměle. Zvláště pak populace na exponovaných stanovištích; s výlučným habitem apod. Uvítáme také (i kusé) tipy na možnou přítomnost modřínu ve starých dřevěných konstrukcích v rámci ČR.

V případě, že nám můžete sdělit zajímavé informace v uvedené oblasti, vyplňte, prosím, následující formulář nebo kontaktujte řešitele projektu.

Kontakty

Pavel Bednář

tel.: +420 731 188 159
email: info@poznejmodrin.cz
© 2024 VÚHLM, v.v.i. | Všechna práva vyhrazena | Vytvořila společnost Lesnická práce s.r.o.